NOVINKA! Fotonová terapie 

21.11.2019

Blahodárné učinky barevného světla.

Přístroje fotonové terapie využívají přirozené světelné paprsky, které jsou pomocí LED diod přenášeny do kůže. Světlo, které proniká do kůže ve formě fotonů, aktivuje fotoreceptory v buňkách pokožky, které produkují energii pro všechny buněčné součásti a tím vyživuje pokožku.

Světlo využívané při fotonové terapii dokáže vstoupit do nitra buňky a tak pečlivě ošetřit vše od nejjemnějších poranění až po kožní onemocnění jako je psoriáza, herpes, vředy, popáleniny, akné, ale i významně zlepšovat strukturu pleti, regenerovat a omlazovat pleť a redukovat vrásky. Spektrum světla je také velmi účinné při léčbě jizev, ran a řezných poranění.

Způsob aplikace je jednoduchý a bezbolestný a má vysokou účinnost.

Použití LED fotonové terapie v kosmestice se stala hitem v USA a Velké Británii.

Červené světlo o vlnové délce 625 - 700 nm, známé jako "bioaktivní světlo", urychluje metabolismus a podporuje tvorbu kolagenu - omlazuje pokožku, zvyšuje elasticitu pokožky, anti-aging. Zmírňuje rozšířené žilky a má schopnost dopravit kosmetický přípravek do spodní vrstvy pokožky.

Modré světlo -440 - 500 nm působí antibakteriálně - ideální pro léčbu akné. Zároveň efektivně působí na citlivou pokožku a zlepšuje stav jizev po akné.

Zelené světlo - 520 - 570 nm, ovlivňuje melanocyty. Rozjasní a snižuje hyperpigmentace, pihy a stařecké skvrny. Zmírňuje začervenaní, má detoxikační a vyhlazující účinky.

Žluté světlo - 565 - 590 nm - imunitní stimulace a zlepšení kožní bariéry pokožky, napomáhá výměně kyslíku v buňkách, doplňuje buněčnou energií, rozkládá pigmenty, podporuje lymfodrenáž, zlepšuje drsnost kůže, vrásky, podporuje buněčnou imunitu.

Fialové světlo: 400 - 420 nm, zmírňuje záněty, spáleniny od slunce a růžovku a má obzvláště dobrý účinek na aknózní pleť a také na redukci jizev po akné.

Světle modré světlo - 423 -450 nm - podporuje buněčnou energii a metabolismus, má zklidňující účinek na problémy s pletí.

Bíle laserové světlo - proniká hluboko do pokožky a tak zrychluje metabolismus tkáně, pomáhá rozkládat pigmentové skvrny.

Led fotonová terapie se nesmí používat při epilepsii a těhotenství.